Quantcast
Channel: 125 na kat b – Jednoślad.pl
Viewing all 75 articles
Browse latest View live

Hyosung 125: Motocykle GT 125 i GV 125 C wkraczają do salonów

$
0
0

W związku ze zmianą przepisów dotyczącą uprawnień do kierowania motocyklami do pojemności 125 ccm na polskim rynku w sezonie 2015 pojawiły się modele o pojemności 125 ccm. Do prowadzenia motocykli Hyosung GT 125 i GV 125 wymagane jest jedynie prawo jazdy kategorii B.

Motocykle Hyosung o pojemności 125 ccm to docenione konstrukcje na całym świecie, rozpoznawalne jako dość dobra propozycja na start do motocyklowej przygody. Hyosung GT 125 charakteryzuje się wymiarami dużego motocykla. Jednocześnie niski środek ciężkości pozwala na sprawne manewrowanie w mieście. Jednostka napędowa, to ośmiozaworowy V-twin o pojemności 125 cm3, który generuje moc 14 KM. Zaletą silników w układzie „V” jest to, że dysponują dużym momentem od najniższych obrotów. To zapewnia miłą charakterystykę podczas każdego kilometra jazdy.

GT125-Studio(black)-checker

Z kolei Hyosung GV 125 C to najmniejsza konstrukcja z rodziny GV, pomimo niewielkiego silnika stylizowany jest na sporych gabarytów crusera. Jego atutem są masywne opony zabudowane sporymi błotnikami. Całości dopełnia wielki wydech 2 w 1. Hyosung GV 125 napędzany jest tą samą jednostką napędową o nieco zmienionej charakterystyce pracy co model GT 125 i jest to jedyny aktualnie produkowany cruser o pojemności 125 z silnikiem w układzie V.

Oba motocykle w najbliższych dniach trafią do polskiej sieci sprzedaży.

Czytaj więcej na: http://www.jednoslad.pl/


Top 4: Tanie motocykle i skutery 125 na prawo jazdy B dla początkujących

$
0
0

Dziś nie zaglądamy głęboko do Waszych kieszeni – wręcz przeciwnie, przeglądamy najtańsze propozycje na rynku w segmencie motocykli i skuterów 125 ccm, które można prowadzić z prawem jazdy B i niewielkim doświadczeniem.

Dla początkującego kierowcy motocykla 125 najważniejsze są dwie rzeczy: Niska cena pojazdu (chcemy sprawdzić swoje zdolności i zabezpieczyć się przed większymi szkodami) oraz łatwość prowadzenia. To sprowadza się do niewielkich rozmiarów i masy własnej pojazdu.

1. Barton Huragan 125 ccm. Jeśli nie masz odwagi zasiąść za kółkiem czegoś co ma manualną skrzynię i sprzęgło to możesz za nieco ponad 4000 PLN stać się właścicielem Bartona. Dużo miejsca, ale niewielka masa – 113 kg. To jeden z najtańszych skuterów tej pojemności na rynku. W miarę trwały, jednak wykończenie może budzić zastrzeżenia. Nie oczekujmy od niego za wiele, a będzie miłym towarzyszem w mieście i nieco poza nim.

2. Romet Retro 7 125. Za 5000 PLN dostaniemy coś co nawet dobrze wygląda, ale przy okazji naprawdę przyzwoicie się prowadzi. Jak dla nas jedna z najbardziej optymalnych 125tek w tym przedziale cenowym. Dobrze wyważona konstrukcja fajnie pracująca w mieście. Podczas testu Skuterowo.com przypadkowo sprawdziliśmy trwałość plastików, zobaczcie:

3. Junak 122 to wydatek rzędu 4200 PLN. Wszystko w nim działa jak należy, a użytkownicy nawet nie skarżą się na trwałość i awaryjność. Junak ma tylko jedną wadę – wygląd. Z drugiej strony w razie zaliczenia gleby tanio naprawimy zewnętrzne elementy. Junak 122 pali około 3-3.5 L/100 km. Posiada manualną skrzynię biegów i rozpędza się do 100 km/h. Dobra propozycja jak za takie pieniądze.

4. Zipp VZ-1 125 to już 5000 PLN i design nawiązujący do japońskich tradycji lat 90. Jednym może się podobać innym wręcz przeciwnie. W tym budżecie jednak nie ma co wybrzydzać. Nasze dwa kółka mają jeździć i dać nam pole do nauki panowania nad sprzętem, a pojazd się do tego nadaje. Jest niewielki i waży również mało – zaledwie 110 kg. Co ważne jego siedzisko znajduje się nisko w stosunku do podłoża.

Czytaj więcej na: http://www.jednoslad.pl/

Rusza Ogólnopolska Suzuki Moto Szkoła 125 dla kierowców kat. B

$
0
0

Od zeszłego roku osoby mające prawo jazdy kat. B mogą jeździć motocyklem lub skuterem do 125 cm3. Wszystkich, którzy właśnie rozpoczynają swoją dwukołową przygodę, wyjeżdżając z salonu Suzuki nowym jednośladem 125 ccm, marka zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach techniki jazdy.

Suzuki dba o bezpieczeństwo motocyklistów, od wielu lat organizując szkolenia mające na celu podniesienie umiejętności i poprawę techniki jazdy. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i teraz marka zaprasza posiadaczy nowych motocykli i skuterów Suzuki o pojemności do 125 cm3 do udziału w dedykowanej „Suzuki Moto Szkole 125”.

SMS125Wszyscy początkujący kierowcy jednośladów z pewnością wyniosą ze szkolenia wiele cennych umiejętności. Każdy kurs obejmie część teoretyczną i ćwiczenia praktyczne w zakresie manewrowania, bezpiecznego pokonywania zakrętów, omijania przeszkód i awaryjnego hamowania.
Doświadczeni instruktorzy zadbają o to, by przekazać wiedzę w ciekawy sposób, a nieduże grupy szkoleniowe (liczące od 6 do 10 osób) i starannie przemyślany program zapewnią komfort nauki.

Szczegółowe informacje oraz harmonogram są dostępne na Suzuki-Moto.pl.
Patronat medialny nad Suzuki Moto Szkołą 125 dumnie objął portal Skuterowo.com.

Czytaj więcej na: http://www.jednoslad.pl/

Dwusuwowe (2T) motocykle 125 ccm na prawo jazdy B: Uważaj na zbyt dużą moc

$
0
0

Szał na rynku motocykli 125 trwa. Każdy szukający motocykla na prawo jazdy B wybiera patrząc na wygląd, markę, cenę oraz moc i prędkość maksymalną. Na rynku wtórnym wciąż można kupić może nieco już leciwe, ale bardzo mocne jednoślady 125 ccm 2T.

Dwusuwowy motocykl 125 ccm na kategorię B może okazać się pułapką. Opisywaliśmy wielokrotnie przypadki motocykli 125 ccm jakimi nie można jeździć w Polsce na prawku B. Podobnie zwracaliśmy uwagę na stosunek mocy do masy.

Warto jednak jeszcze raz podjąć ten temat ze względu na ogromną liczbę pytań jakie do nas kierujecie. Wybierając motocykl 125 ccm koniecznie musicie sprawdzić w jego dowodzie rejestracyjnym moc maksymalną. Skuter, ani motocykl o pojemności do 125 ccm nie może posiadać więcej, niż 11 kW mocy (14.95583779 konia mechanicznego) oraz skuter, ani motocykl o pojemności do 125 ccm nie może posiadać większego stosunku mocy do masy własnej, niż 0,1 kW/kg.

Produkowane niegdyś motocykle 125 2T z łatwością przekraczały oba powyższe parametry. W późniejszym okresie dla rynków europejskich były one fabrycznie blokowane, by móc je rejestrować jako jednoślady spełniające wymagania na prawo jazdy B (np. Włochy).

Mimo to w serwisach ogłoszeniowych wciąż można znaleźć pojazdy, które nie spełniają wytycznych na prawo jazdy B. Tym sposobem zakupując motocykl 125 ccm możemy nieświadomie jeździć de facto bez uprawnień za co grozi mandat, a w razie wypadku regres ubezpieczeniowy.

Czytaj więcej na: http://www.jednoslad.pl/

Najtańsze motocykle i skutery 125 ccm: Kiedy zdecydować się na budżetowe moto?

$
0
0

“My Polacy tak mamy, lubimy kupować tanio” – tak głosiła niegdyś reklama jednej z sieci sklepów. Coś w tym jest, nawet jeśli nas stać chcemy zawsze kupować okazyjnie. Stąd też odpowiadając na Wasze pytanie zastanowimy się czy warto patrzeć na najtańsze motocykle i skutery 125 ccm?

Ostatnio nawet stworzyliśmy dla Was specjalne zestawienie niedrogich jednośladów 125 ccm. Wynika z niego, że za około 4000 PLN można kupić w miarę sprawdzony i niezawodny sprzęt, którego najczęstszą bolączką będzie design, a właściwie jego brak. Choć i tutaj nie ma tragedii. Można też oczekiwać, iż w szerokiej dystrybucji pojawią się jeszcze bardziej budżetowe propozycje, oferowane za 3000 PLN. Wkrótce w Skuterowo.com również pokażemy Wam takie modele.

Jednak wróćmy do clou zagadnienia i pytania – w jakiej sytuacji warto zdecydować się na najtańszą propozycję z segmentu motocykli 125 ccm? Naszym zdaniem warto rozważyć tę opcję jako “przechodnią”. Zwłaszcza jeśli jesteśmy początkującymi riderami, niepewnymi zasadności zakupu oraz swoich umiejętności. Niedrogie 125 ccm to zazwyczaj niewielkie i lekkie pojazdy, które w dość prosty sposób dają się prowadzić. Przemawia też niski koszt eksploatacji i przede wszystkim części zamiennych. W razie jakiegokolwiek “szlifu” w tani sposób jesteśmy w stanie przywrócić maszynie dawny blask.

Tani, chiński motocykl czy skuter 125 to też nieco mniejsze ryzyko wpadki w razie stwierdzenia, że “to chyba nie dla mnie”. Jednoślady najtańszego segmentu są łatwo zbywalne na rynku wtórnym, zwłaszcza jeśli są symbolicznie eksploatowane, z niskim przebiegiem.

 

Czytaj więcej na: http://www.jednoslad.pl/

Honda Varadero 125: Motocykl jedyny w swoim rodzaju.

$
0
0

Masz prawo jazdy kategorii B i myślisz nad przesiadką na prawdziwy motocykl? Brakuje jednak pieniędzy na coś nowego? Warto zastanowić się nad używaną alternatywą. Co powiesz na Hondę Varadero 125 ccm?

Jak można w kilku słowach podsumować Varadero 125? To przede wszystkim bardzo zgrabny i dobrze wyglądający motocykl turystyczny. Niektórzy złośliwie twierdzą, że jest to rodzaj „przedszkola” zanim wsiądzie się na duże Varadero. Jednak nic z tych rzeczy. Mimo małej pojemności jest to pełnowartościowy motocykl.

Dla wielu osób problem jest fakt, że swoją premierę motocykl ten miał ponad 14 lat temu. To jednak nie ma najmniejszego znaczenia. Sprzęt okazał się bowiem być ponadczasowym i uniwersalnym. Teraz, kiedy nowe przepisy pozwalają posiadaczom prawa jazdy kategorii B prowadzić pojazdy tej klasy, Varadero 125 przeżywa drugą młodość.

Przyjrzyjmy się bliżej temu jednośladowi. Honda Varadero 125 została zaprojektowana jako motocykl turystyczny. Nie jest to częsta konstrukcja wśród tej niewielkiej pojemności. Dlatego tym bardziej Varadero 125 można uznać za egzemplarz wyjątkowy. Szczególnie wyróżnia się spośród tłumu podobnych sobie cruiserów i chopperów. Wyjątkowości dodaje silnik w układzie V, praktycznie niespotykany wśród konkurencji.

Mimo niewielkiej pojemności konstrukcja motocykla pozwala na jego wielofunkcyjne wykorzystanie. Nie musimy ograniczać się do jazdy turystycznej. Dzięki twardemu i dobrze zaprojektowanemu zawieszeniu z powodzeniem możemy zjechać z drogi asfaltowej na gruntową i cieszyć się pięknymi okolicznościami przyrody.

Wspomniany silnik to praktycznie niekończąca się seria zalet. Przede wszystkim to dość wysoki moment przy stosunkowo niskich obrotach. Nie musi się bowiem wstydzić 10 Nm przy 8500 obr/min. Również moc maksymalna wynosząca 15 KM jest w zupełności wystarczająca jak na motocykl ważący 169 kg (przygotowany do jazdy). Nie można też narzekać na prędkość maksymalna. 120 km/h to wartość niespotykana w tej klasie motocykli. Mimo tak dobrych osiągów ciągle możemy cieszyć się ekonomiczną jazdą. Średnie zużycie 95-tki wynosi około 3,3l/100 km. Ten doskonały wynik zawdzięczamy elektronicznemu wtryskowi paliwa. Jeżeli dodamy to tego bak mieszczący aż 17,5 litra, da nam to ponad 500 km na jednym tankowaniu.

Honda Varadero 125 nie powstydzi się też zegarów. Wskaźniki są nie tylko bardzo rozbudowane, ale przede wszystkim niezwykle czytelne. Mamy tam prędkościomierz, obrotomierz, kontrolę poziomu paliwa, przebieg dzienny i całkowity, godzinę oraz wskaźnik temperatury silnika. I nawet nie przeszkadza brak kontroli ciśnienia oleju.

Jednak nie może być zbyt różowo. To, co może odstraszyć potencjalnego motomaniaka, to dość spory ciężar Varadero 125. Na sucho to aż 154 kg. 169 kg to dość dużo jak na tak mały motocykl. Wiele do życzenia pozostawia też jakość wykończenia. Plastiki przypominają bardziej tanie, chińskie wykonanie niż ceniącą się markę. Ostatnią bolączką są jednak dość wysokie ceny na rynku wtórnym. Wprawdzie egzemplarze z początku produkcji (2001) można dostać już za 5000 PLN, ale modele pięcioletnie to wydatek rzędu 15 tysięcy PLN.

Czy warto inwestować tak duże pieniądze w tak mały motocykl? Wszystko zależy od naszych upodobań. Jednak możemy mieć pewność, że żadna kwota wydana na ten motocykl nie będzie złą inwestycją.

Czytaj więcej na: http://www.jednoslad.pl/

Kymco People GT 125: sprzęt, na który trzeba czekać w kolejce.

$
0
0

Aby wyjechać z salonu tym skuterem trzeba odstać swoje w kolejce, albo poczekać aż zamówiona maszyna zostanie wyprodukowana. Kymco wysyła sygnał konkurencji – dajemy więc, za mniejsze pieniądze. Czy aby na pewno?

GT 125i to kolejna już odmiana niezwykłej serii People. Podobnie jak w przypadku poprzedników, Kymco stworzyło pojazd o niebanalnej, ponadczasowej sylwetce. Smukła linia, 16 calowe koła oraz stylowe detale tworzą całość, która przyciąga wzrok entuzjastów klasyki. Pod eleganckim kształtem kryje się innowacyjna technologia. GT125i napędzany jest jednocylindrowym, czterozaworowym, nowoczesnym silnikiem. A jak to cudo sprawdza się na drodze?

Niestety aktualna cena katalogowa pojazdu wynosi 12 200zł brutto. Biorąc pod uwagę inne modele – cena jest raczej średnia, niż konkurencyjna.

Czytaj więcej na: http://www.jednoslad.pl/

Trójkołowy skuter, który jeździ jak motocykl. Test Yamaha Tricity 125 2017

$
0
0

Jeżeli uważacie, że koledzy śmialiby się z Was z powodu tego, że jeździcie na skuterze, to pomyślcie o tym jakby śmiali się z Was gdybyście jeździli trójkołowym skuterem…

Odkładając żarty na bok: w przeszłości Piaggio MP3, a od jakiegoś czasu także Yamaha, udowodnili, że taki trójkołowy pojazd świetnie spisuje się w mieście. Z tego powodu Yamaha w tym roku pokazała zaktualizowany bestseller – Tricity 125.

Każdy producent ma swój własny system przedniego zawieszenia. Yamaha poszła w prostotę, żeby nie zwiększać masy skutera, która waha się w okolicach 152 kg. Co ważne – dla osób, które nie jeździły tego typu pojazdami – Tricity jeździ się jak normalnym motocyklem. Układ z dwoma kołami z przodu sprawia, że jest nieco stabilniej, nieco bezpiecznie, ale nie oznacza to, że Tricity jest niewywracalne. Tricity 2017 nie różni się zresztą w kosmiczny sposób od poprzedniego Tricity 125. Oprócz wyglądu, Tricity posiada w pełni LED-owe oświetlenie, 12V gniazdko w schowku i nową jednostkę napędową, która nazywa się szumnie Blue Core.

Nowa jednostka oparta jest o pokazane w zeszłym roku Tricity 155 (mniej popularnego w Europie). Co to oznacza? W praktyce 1 KM więcej, inaczej poprowadzona krzywa momentu obrotowe i więcej mocy w „środku” obrotów. Yamaha zarzeka się, że Tricity 2017 ma niższe spalanie, ale bardziej odczuwalne jest to, że Tricity ma większy zbiornik paliwa. Na pełnym baku możemy przejechać teraz nawet 300 km.

Wrażenia z jazdy są jak najbardziej pozytywne. Jest więcej miejsca dzięki nowej ramie i większemu rozstawu osi. Z tyłu zastosowano 13-calowe koło, co jest dobrym rozwiązaniem na miejsce dziur. Pointa jest taka, że Tricity to świetny pojazd na przemieszczanie się po dużym mieście.


Top 5 wskazówek: Jak wybrać odpowiedni dla siebie motocykl 125

$
0
0

Wybór odpowiedniego dla siebie motocykla 125, w zalewie ofert producentów nie powinien stanowić problemu. Musimy tylko jasno określić, czego oczekujemy od naszego jednośladu na prawo jazdy kategorii B. Skuterowo.com dziś Wam pomaga podjąć odpowiednią decyzję.

1. Sportowy czy naked?

Fanom sportowych emocji, którzy z racji braku uprawnień lub zbyt młodego wieku nie mogą pozwolić sobie na większą pojemność, zdecydowanie odpowiadać będzie sportowy styl motocykla. Tutaj jest szeroki wybór – prawie każdy producent ma w swojej ofercie ścigacza klasy 125. Bardziej użytkowy i wygodny na co dzień będzie jednak naked. Można wyposażyć go w kufry a sama pozycja jest mniej męcząca niż na sportowym odpowiedniku.

2. Ekonomia

Jeśli sporo jeździmy po mieście lub motocykl służy nam głównie do dojazdów do szkoły/pracy, lepiej poszukać oszczędnego sprzętu zasilanego wtryskiem paliwa. Chociaż motocykle 125 ccm generalnie nie palą dużo, różnice między modelami wynoszą czasem 1-2l /100 km.

3. Marka

Konkurencja producentów na rynku jest bardzo wysoka. To sprawia, że motocykl 125 uznanej marki można kupić za bardzo rozsądne pieniądze. Dlatego warto poszukać ofert nie tylko chińskich czy tajwańskich marek.

4. Nowy czy używany?

Na używkach próbują zarobić przede wszystkim handlarze. Szukając używanej 125ątki wśród ofert w serwisach ogłoszeniowych, polecamy zabrać na oględziny osobę z doświadczeniem przy serwisowaniu motocykli. Łatwo trafić na minę, szczególnie w tak gorącym okresie jak nadchodzący sezon 2015.

5. Cena

Nie polecamy kupowania najtańszego motocykla na rynku, niezależnie czy będzie to pojazd używany, czy nowy. Chociaż okazje nieraz się zdarzają, jakość i bezwypadkowość motocykla którym będziemy się poruszać ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa

Yamaha YBR 125 na prawo jazdy kat. B: Dlaczego warto kupić używaną YBR?

$
0
0

Człowiek, który do tej pory jeździł samochodem, nagle uświadamia sobie, że mógłby zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy w bardzo prosty sposób – kupując motocykl kategorii 125. Decyzja podjęta, kupujemy motocykl. No dobrze, tylko jaki? Ma być w miarę tani i niezawodny. Warto kupić używaną Yamahę YBR 125?

Co to takiego ta Yamaha YBR 125? To jednocylindrowy, japoński naked (choć występuje też w wersji custom) o pojemności silnik 124 ccm i mocy 10 KM. To typowy przedstawiciel klasy 125. Spokojny, nienarowisty, grzeczny motocykl, który dzięki swojemu charakterowi i oczywiście dzięki sławnej już niezawodności, często używany jest przez ośrodki szkolenia i ośrodki egzaminowania kierowców. Motocykl ten produkowany jest od 2005 roku, a w 2009 roku przeszedł drobne modyfikacje.

ZOBACZ TAKŻE: Yamaha YBR 125 Custom: Czy warto kupić?

Za zakupem tej małej Yamahy przemawia wiele: renomowany producent gwarantujący niezawodność sprzętu, niskie zużycie dzięki wtryskowi paliwa – 3l na 100 km, manualna 5-stopniowa skrzynia biegów. Ten motocykl to idealny sprzęt na pierwszy jednoślad dla osoby, która dopiero zaczyna swoją przygodę z motocyklami lub dla pragmatyka, chcącego przemieszczać się tanio, szybko i bez problemów.

Yamaha YBR 125  o takżę motocykl lekki o masie własnej równej 106 kg. Wyposażony jest on w silnik o maksymalnej mocy 10,19 KM i maksymalnym momencie obrotowym 10 Nm. Zastosowano 5-stopniową skrzynię biegów. Zawieszenie klasyczne  – przednie stanowi widelec teleskopowy, tylne to wahacz wleczony.  Nowa wersja Yamahy to motocykl, który może służyć do użytku codziennego, do jazdy po drogach,  ale też, dzięki wprowadzonym ulepszeniom, doskonale sprawdza się na nierównym terenie.

Yamaha YBR 125 – dane techniczne:

Dane techniczne: Yamaha YBR 125
Marka Yamaha
Model YBR 125
Pojemność 124 cm3
Silnik Czterosuwowy
Przeniesienie napędu Łańcuch
Moc maksymalna 10,05 KM
Ilość miejsc 2
Hamulec przód/tył tarczowy/bębnowy
Rozruch Elektryczny i nożny
Wymiary 1980/745/1080 mm
Pojemność zbiornika paliwa (litry) 12 litrów
Masa własna 205 kg

Yamaha YBR 125: Zdjęcia, Opis, Cena, Dane techniczne

$
0
0

Yamaha YBR 125 to lekki motocykl japońskiej firmy Yamaha. Pierwsza wersja jednośladu pojawiła się na rynku w 2005 roku. Założeniem producenta było stworzenie motocykla o prostej konstrukcji do użytku codziennego. Cel ten udało się zrealizować.

W motocykl wmontowano czterocylindrowy silnik, chłodzony powietrzem o pojemności, jak nazwa wskazuje, 125 cm3. W wersjach produkowanych przez pierwsze 2 lata w jednostce napędowej zainstalowany był gaźnik, zaś po 2007 roku, ze względu na wprowadzone w Europie normy dotyczące emisji spalin, w motocyklach zainstalowano system elektronicznego wytrysku paliwa.

ZOBACZ TAKŻE: Yamaha YBR 125 na prawo jazdy kat. B: Dlaczego warto kupić używaną YBR?

W 2010 roku na rynku pojawiła się zmodernizowana wersja tego jednośladu. Celem tej produkcji było stworzenie sportowej odsłony Yamahy YBR 125. Nowy model otrzymał nazwę Yamaha YBR 125 G. Główne zmiany polegały na dostosowaniu motocykla do jazdy po nierównym terenie. Podwyższono nadwozie, zainstalowano głębszy błotnik oraz dostosowano opony do jazdy terenowej. Zmieniona została także przednia lampa.

Yamaha YBR 125 G to motocykl lekki o masie własnej równej 106 kg. Wyposażony jest on w silnik o maksymalnej mocy 10,19 KM i maksymalnym momencie obrotowym 10 Nm. Zastosowano 5-stopniową skrzynię biegów. Zawieszenie klasyczne  – przednie stanowi widelec teleskopowy, tylne to wahacz wleczony.  Nowa wersja Yamahy to motocykl, który może służyć do użytku codziennego, do jazdy po drogach,  ale też, dzięki wprowadzonym ulepszeniom, doskonale sprawdza się na nierównym terenie.

Yamaha YBR 125 – dane techniczne:

Dane techniczne: Yamaha YBR 125
Marka Yamaha
Model YBR 125
Pojemność 124 cm3
Silnik Czterosuwowy
Przeniesienie napędu Łańcuch
Moc maksymalna 10,05 KM
Ilość miejsc 2
Hamulec przód/tył tarczowy/bębnowy
Rozruch Elektryczny i nożny
Wymiary 1980/745/1080 mm
Pojemność zbiornika paliwa (litry) 12 litrów
Masa własna 205 kg

Yamaha YBR 125 w 2018: Ile kosztują używane modele? Czy warto kupić YBR 125?

$
0
0

Kiedyś hit sprzedażowy i motocykl będący na wyposażeniu każdej szkoły jazdy. Teraz zastąpiony przez nowy model YS 125. Yamaha YBR 125 to jednak nadal świetna opcja na zakup niedrogiego, używanego, japońskiego motocykla w kategorii 125 ccm. Ile kosztuje używana YBR 125 i czy warto ją kupić? Sprawdzamy!

Ile kosztuje używana Yamaha YBR 125? Wyglądający na przyzwoity podstawowy model to wydatek rzędu 5000 zł. Mówimy o motocyklach z rocznika ok. 2010, zarejestrowanych i pochodzących z europejskiego rynku.

Najdroższe egzemplarze na popularnych serwisach ogłoszeniowych (OTOMOTO i OLX) nie przekraczają 9000 zł i są to już modele z ostatnich lat produkcji z bardzo małym przebiegiem (2016 rok, 3000 km przebiegu) To nadal mniej niż 12 500 zł za nowe YS 125, następcę popularnej YBR 125, chociaż przy zakupie używki – zwłaszcza w tym segmencie – wyjątkowo warto zainteresować się tańszym motocyklem.

Oczywiście, jak przy zakupie każdego używanego pojazdu, należy sprawdzić jego historię i na oględziny zabrać ze sobą osobę posiadającą doświadczenie mechaniczne. Warto jednak pamiętać, że YBR 125 posiada opinię niezniszczalnej 125-ki. W praktyce w dobrze serwisowanym i „niezajechanym” egzemplarzu nie miało co się zepsuć. Nieskomplikowana, oszczędna, chłodzona powietrzem jednostka napędowa, proste zawieszenie i osprzęt.

Za zakupem małej Yamahy przemawia przede wszystkim renomowany producent gwarantujący niezawodność sprzętu, niskie zużycie paliwa. To 3 L / 100 km, a specjaliści schodzą w okolicę 2 L / 100 km. YBR to idealny sprzęt na pierwszy jednoślad dla osoby, która dopiero zaczyna swoją przygodę z motocyklami lub dla pragmatyka, chcącego przemieszczać się tanio, szybko i bez problemów.

Czy warto kupić używaną Yamahę YBR 125? Jeśli Twój budżet to ok. 5000 zł i chcesz niedrogi, niezniszczalny, japoński motocykl, który ma Cię zawieść z punktu A do B – TAK!

Yamaha YBR 125 – zobacz także:

Motocykle 125 na prawo jazdy B. Wybierz ROMET 125, oszczędzaj czas i pieniądze

$
0
0

Jak najlepiej oszczędzać czas i pieniądze w mieście? Oczywiście przesiadając się z samochodu na motocykl 125. Takim pojazdem można poruszać się posiadając prawo jazdy kategorii B.

W ofercie polskiego producenta motocykli ROMET znajduje się cała gama ciekawych motocykli 125 na kategorię B. Wszystkie posiadają unikalne cechy, ale wspólnym mianownikiem jest oszczędność czasu i pieniędzy. Zamiast stać w korkach wystarczy przełożyć nogę przez nowy motocykl marki ROMET. Dziś prezentujemy trzy propozycje, które spodobają się każdemu miejskiemu motocykliście. 

ROMET Ogar Legend 125 – klasyczny styl

Przesiadka na motocykl 125 z samochodu nie musi oznaczać korzystania z nudnego, nieatrakcyjnego motocykla. ROMET Ogar Legend 125 jest idealnym przykładem na to, że 125-ka może wyglądać ciekawie. Klasyczne linie, niska kierownica, duże opony i krótko ścięty tył. Ogar Legend wygląda na dużo większy pojazd niż w rzeczywistości jest, a do tego wpisuje się w retro trend. 

Oczywiście nie zapomniano o walorach użytkowych, tak ważnych w mieście. Niska masa (128 kg) sprawia, że manewrowanie w mieście jest bajecznie proste. Z przodu zastosowano zawieszenie up-side-down, które w połączeniu z ogumieniem 110/90-17 sprawia, że Ogarowi nie straszne studzienki i krawężniki. Ogar Legend posiada także kombinowany układ CBS poprawiający bezpieczeństwo, oświetlenie LED i elektroniczny wtrysk paliwa. Spalanie? Okolice 2 L / 100 km! 

ROMET RCR 125 – stworzony do wolności

Nieco inny kierunek obiera dwucylindrowy cruiser RCR 125. Nisko poprowadzona linia nadwozia, szeroka kierownica i typowa dla cruiserów, wygodna pozycja za sterami. RCR to bestseller oferty 125-ek Rometa. Motocykl oczywiście posiada układ hamulcowy CBS, elektroniczny wtrysk paliwa oraz spełnia normy emisji spalin Euro 4. Ciekawostką jest rzadko spotykana w tym segmencie pojemnościowym dwucylindrowa jednostka napędowa.

Dwa cylindry w mieście to więcej mocy w użytecznym, średnim zakresie obrotów. Nie wpływa to jednak negatywnie na spalanie. RCR posiadający 16-litrowy zbiornik paliwa bez problemu zaoferuje zasięg na poziomie nawet 400 km. 

Dwie tarcze hamulcowe z przodu dbają o siłę hamowania tej masywnej 125-ki. Waga jest nieco wyższa (162 kg), ale też środek ciężkości jest dużo niżej. Z tego powodu nawet niedoświadczeni motocykliści poradzą sobie z cruiserem RCR. 

ROMET SCMB 125 – miejski scrambler

 

Zeszłoroczna nowość, ROMET SCMB 125, to przedstawiciel nurt scrambler – motocykli wywodzących się z bogatej historii przerabiania jednośladów szosowych do jazdy w terenie. SCMB 125 z tego powodu to idealne rozwiązanie do miasta. Rozluźniona pozycja za sterami, szeroka kierownica, dłuższy skok zawieszenia. SCMB 125 poradzi sobie z każdą miejską przeszkodą.

Dodatkowo ta klasycznie wyglądające 125-ka posiada bogate wyposażenie. Oświetlenie w technologii LED, przewody hamulcowe w stalowym oplocie, CBS i wałek wyrównoważający. Tarczowe hamulce to także standard. W gratisie: przyciągający wzrok design!

Nie stój w korkach!

Zamiast marnować czas i pieniądze w korkach, lepiej przesiąść się na ROMETA 125. A może to zrobić każdy kierowca posiadający prawo jazdy kategorii B od min. 3 lat. Motocykle dostępne są w ratach 0%. 

Szczegółowe informacje: www.niestojwkorkach.pl

PopularneTo się czyta:Sortowanie       Gaźnik - regulacja gaźnika: Jak optymalnie wyregulować Ile się czeka w Polsce na wyrobienie prawa jazdy w PWPW? Jak sprawdzić ten pr... Ile kosztuje wyrobienie Prawa Jazdy AM? Kurs, egzamin i badania lekarskie Prawko kat. A "na motor": Od ilu lat można zdawać motocyklowe prawo jazdy? Jazda bez prawa jazdy 2018. Jak kara za jazdę bez "prawka"? LWG: Co oznacza skrót którym pozdrawiają się motocykliści? Ile kosztuje [...]

Romet ADV 125 2019. Nowy wielozadaniowiec do codziennej jazdy

$
0
0

Najnowsza odsłona motocykla, który nie boi się żadnego zadania. Oto nowy Romet ADV 125 , czyli nowoczesny jednoślad o klasycznej, ascetycznej linii i rozbudowanej funkcjonalności.

Ten pojazd stworzony został, by dojechać wszędzie i zawsze. Wygodna pozycja za kierownicą, podwyższony prześwit oraz skok zawieszeń i rozbudowane wyposażenie dodatkowe, w postaci wytrzymałych osłon i dużej ilości stelaży, sprawiają, że możesz nie troszczyć się o stan dróg oraz o to, czy zabranie wszystkich niezbędnych bagaży będzie możliwe. Pomoże w tym także nowa, wzmocniona rama, która bez problemu wytrzyma jazdę z największymi obciążeniami.

Sprawdzony, żywotny i dynamiczny napęd pozwala sprawnie przemieszczać się zarówno po drogach, jak i w lżejszym terenie, a układ hamulcowy z systemem CBS, elektroniczny wtrysk paliwa oraz powiększony, 15-litrowy zbiornik paliwa, sprawiają, że jazda jest przyjemna i bezpieczna, zasięg między tankowaniami ogromny, a czynności eksploatacyjne sprowadzone są do całkowitego minimum. Co więcej nowy ADV 125 jest teraz dostępny w wygodnym systemie finansowania zakupu z ratami 0% oraz odroczeniem spłaty aż o 3 miesiące.

Dosiądź już teraz nowego Rometa z linii ADV i zacznij go spłacać dopiero po sezonie. Oferta ważna jest do 30. września br. Więcej szczegółów w salonach dealerskich oraz na www.romet.pl

PopularneTo się czyta:Sortowanie       Gaźnik - regulacja gaźnika: Jak optymalnie wyregulować Ile się czeka w Polsce na wyrobienie prawa jazdy w PWPW? Jak sprawdzić ten pr... Ile kosztuje wyrobienie Prawa Jazdy AM? Kurs, egzamin i badania lekarskie Prawko kat. A "na motor": Od ilu lat można zdawać motocyklowe prawo jazdy? Jazda bez prawa jazdy 2018. Jak kara za jazdę bez "prawka"? LWG: Co oznacza skrót którym pozdrawiają się motocykliści? Ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy AM (karty motorowerowej) 2016 Prawo jazdy 2019. Ile się czeka na prawo jazdy? Jak to sprawdzić online? Ważne:Przepisy 2017: Za jazdę bez prawa jazdy lub ucieczkę przed policją pójdziesz ... Ile będzie kosztować prawo jazdy kategorii AM 2018? Cena "karty motorowerowej"

 

PIAGGIO MP3 teraz nawet 3000zł taniej lub w Leasingu 101%!

$
0
0

Bezpieczeństwo, komfort i mobilność nawet 3000zł taniej? Tak! Te wszystkie cechy gwarantują oczywiście pojazdy z serii PIAGGIO MP3, które zrewolucjonizowały codzienne podróże. Ruszyła właśnie wyprzedaż tych trzykołowych skuterów dostępnych na prawo jazdy kat. B!

Zarówno wersja o pojemności 300ccm, jak również model 500ccm dostępne są w nowych, atrakcyjnych cenach, a także w Leasingu 101%. Więcej szczegółów oraz pełną ofertę poznasz odwiedzając najbliższego dilera, którego znajdziesz na stronie polskiego importera: www.piaggio-polska.pl

PopularneTo się czyta:Sortowanie       Gaźnik - regulacja gaźnika: Jak optymalnie wyregulować Ile się czeka w Polsce na wyrobienie prawa jazdy w PWPW? Jak sprawdzić ten pr... Ile kosztuje wyrobienie Prawa Jazdy AM? Kurs, egzamin i badania lekarskie Prawko kat. A "na motor": Od ilu lat można zdawać motocyklowe prawo jazdy? Jazda bez prawa jazdy 2018. Jak kara za jazdę bez "prawka"? LWG: Co oznacza skrót którym pozdrawiają się motocykliści? Ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy AM (karty motorowerowej) 2016 Prawo jazdy 2019. Ile się czeka na prawo jazdy? Jak to sprawdzić online? Ważne:Przepisy 2017: Za jazdę bez prawa jazdy lub ucieczkę przed policją pójdziesz ... Ile będzie kosztować prawo jazdy kategorii AM 2018? Cena "karty motorowerowej"

 


Viewing all 75 articles
Browse latest View live