Quantcast
Channel: 125 na kat b – Jednoślad.pl
Viewing all 75 articles
Browse latest View live

Romet ADV 125: Nowy przeprawowy motocykl na prawo jazdy B

$
0
0

Model Romet ADV 125, który w kolekcji marki Romet przygotowanej na sezon 2015 jest następcą znanego już ADV 150, można już zobaczyć w salonach dealerskich. Cena jaką zaprezentował producent to 4999 PLN.

ADV 125

Nowy turystyczno-przeprawowy motocykl 125 ccm marki Romet został zaprojektowany zgodnie z filozofią budowy jednośladów przeprawowych. Ten lekki turystyk (138 kg) już na pierwszy rzut oka pozwala na nieco więc, przewożąc jednocześnie spore ilości bagażu. Prócz tego duża pojemność zbiornika paliwa pozwala na duży zasięg (17.8 L).

Wiele maszyn tego typu spotyka się w najbardziej niedostępnych obszarach naszego globu, gdzie klasyczny jednoślad się nie sprawdza. Romet ADV 125 to motocykl do zadań specjalnych!

- Czytamy w w oficjalnych materiałach marki Romet.

Romet ADV 125 posiada kompletne turystyczne wyposażenie. Rama została dodatkowo wzmocniona sztywnymi gmolami redukującymi skutki ewentualnej wywrotki. Ochronna rama kierownicy i reflektora służy także, jako bagażnik przedni, dodatkowo chroniąc ręce motocyklisty. Romet ADV 125 wyposażono w opony o nieco bardziej agresywnym bieżniku i system dodatkowych błotników.

Romet ADV 125 jest już dostępny w salonach sprzedaży w cenie 4999 PLN

Romet ADV 125: Dane techniczne:

Model

ADV 125

Wymiary (mm)

2070x840x1105

rozstaw osi

1315

Waga (kg)

138

Silnik

jednocylindrowy, czterosuwowy

Pojemność

124

Układ silnika

OHV

Silnik

chłodzony powietrzem

Moc Maks (KM)**

10/9000

Moment obrotowy (N.M/RPM)**

10/8000

Prędkość Maks (km/h)

85

Rozruch:

elektryczny, nożny

Zapłon

CDI

Przeniesienie napędu:

łańcuch

Skrzynia biegów

5 biegów

Sprzęgło

Wielotarczowe, mokre, manualne

Smarowanie:

Obieg wymuszony, mokra miska olejowa

Opona Przód/Tył

3.00-18 3.25-18

Zawieszenie przód

Widelec teleskopowy

Zawieszenie tył

podwójny amortyzator, stalowy wahacz

Pojemność zbiornika paliwa (l)*

17.8L

Hamulec Przód

tarczowy hydrauliczny

Hamulec tył

bębnowy mechaniczny

Obręcze

aluminiowe

Kolorystyka

zielony, grafitowy

 

Czytaj więcej na: http://www.skuterowo.com/


Yamaha MT 125: Czy warto kupić?

$
0
0

Yamaha MT 125 przebojem wchodzi w rynek 125ątek. Wśród modeli japońskiego producenta szczególnie rzuca się prezentowany na powyższym zdjęciu naked. Jednak czy warto ją kupić? Dziś w Skuterowo.com odpowiadamy na to pytanie.

Yamaha MT 125 to rasowy naked o sportowym zacięciu. Agresywna linia obiecuje odrobinę szaleństwa i kusi żeby sprawdzić co potrafi ten motocykl. W tym sprzęcie nie widać żadnych oszczędności. Stalowa rama typu deltabox to znany od lat patent Yamahy, zapewniający świetną sztywność konstrukcji przy zachowaniu niskiej masy. Zawieszenie także budzi nasze uznanie – widelec typu USD gwarantuje doskonałe tłumienie i trakcję przy pokonywaniu zakrętów. Tylny, centralny amortyzator jest regulowany – pozwala to na pewne dostosowanie trybu pracy zawieszenia do potrzeb kierowcy.

Ciekawie prezentuje się zestaw wskaźników – dzielony jest na trzy części i wygląda niemalże jak w statku kosmicznym. Obrotomierz stanowi rząd cyfr ułożony pionowo nad liczkiem prędkości. Poza tym mamy wskaźnik ilości paliwa, kontrolkę rezerwy i temperaturę silnika – na bogato.

Przedni hamulec mocowany jest radialnie, przywodząc na myśl rozwiązania znane z motocykli o większej pojemności. Może to budzić lekkie zdziwienie w 125ątce, jednak jest miłym ukłonem w stronę użytkownika i jego bezpieczeństwa. Warto wspomnieć, że Yamahę  MT-125 możemy kupić z fabrycznym systemem ABS. Tylne koło również obsługuje tarczowy hamulec.

Masa motocykla gotowego do jazdy to tylko 138 kg  – przy mocy 15 KM plasuje to ten model na najwyższej półce wśród motocykli którymi możemy poruszać się na prawo jazdy kat. B.

Cena podstawowego modelu to 17 700 PLN.

Dane techniczne Yamaha MT 125:

Silnik
Typ silnika Jednocylindrowy, Chłodzony cieczą, 4-suwowy, SOHC, 4-zaworowy
Pojemność 124,7 cm3
Średnica x skok tłoka 52,0 mm x 58,6 mm
Stopień sprężania 11,2 : 1
Moc maksymalna 11,0 kW (15,0KM) @ 9 000 obr./min
Maksymalny moment obrotowy 12,4 Nm (1,25 kg-m) @ 8 000 obr./min
Układ smarowania Mokra miska olejowa
Typ sprzęgła Mokre, wielotarczowe, ze sprężyną śrubową
Zasilanie Układ elektronicznego wtrysku paliwa
Układ zapłonu TCI
Układ rozrusznika Elektryczny
Skrzynia biegów Z kołami w stałym zazębieniu, 6-biegowa
Napęd końcowy Łańcuch
Podwozie
Rama Stalowa, Deltabox
Układ przedniego zawieszenia Widelec teleskopowy typu upside-down, Ø 41 mm
Skok przedniego zawieszenia 130 mm
Kąt wyprzedzania sworznia zwrotnicy 25º
Wyprzedzenie 89 mm
Układ tylnego zawieszenia Pojedynczy amortyzator z wahaczem, z regulacją pozycji
Skok tylnego zawieszenia 114 mm
Hamulec przedni Hydrauliczny jednotarczowy, Ø 292 mm
Hamulec tylny Hydrauliczny jednotarczowy, Ø 230 mm
Opona przednia 100/80-17 M/C
Opona tylna 130/70-17 M/C
Wymiary
Długość całkowita 1 955 mm
Szerokość całkowita 740 mm
Wysokość całkowita 1 040 mm
Wysokość siodełka 810 mm
Rozstaw kół 1 355 mm
Minimalny prześwit 140 mm
Masa z obciążeniem (wliczając wypełnione zbiorniki oleju i paliwa) 138 kg / ABS 140 kg
Pojemność zbiornika paliwa 11,5 litrów
Pojemność zbiornika oleju 1,15 litrów

Czytaj więcej na: http://www.skuterowo.com/

Top 5 wskazówek: Jak wybrać odpowiedni dla siebie motocykl 125

$
0
0

Wybór odpowiedniego dla siebie motocykla 125, w zalewie ofert producentów nie powinien stanowić problemu. Musimy tylko jasno określić, czego oczekujemy od naszego jednośladu na prawo jazdy kategorii B. Skuterowo.com dziś Wam pomaga podjąć odpowiednią decyzję.

1. Sportowy czy naked?

Fanom sportowych emocji, którzy z racji braku uprawnień lub zbyt młodego wieku nie mogą pozwolić sobie na większą pojemność, zdecydowanie odpowiadać będzie sportowy styl motocykla. Tutaj jest szeroki wybór – prawie każdy producent ma w swojej ofercie ścigacza klasy 125. Bardziej użytkowy i wygodny na co dzień będzie jednak naked. Można wyposażyć go w kufry a sama pozycja jest mniej męcząca niż na sportowym odpowiedniku.

2. Ekonomia

Jeśli sporo jeździmy po mieście lub motocykl służy nam głównie do dojazdów do szkoły/pracy, lepiej poszukać oszczędnego sprzętu zasilanego wtryskiem paliwa. Chociaż motocykle 125 ccm generalnie nie palą dużo, różnice między modelami wynoszą czasem 1-2l /100 km.

3. Marka

Konkurencja producentów na rynku jest bardzo wysoka. To sprawia, że motocykl 125 uznanej marki można kupić za bardzo rozsądne pieniądze. Dlatego warto poszukać ofert nie tylko chińskich czy tajwańskich marek.

4. Nowy czy używany?

Na używkach próbują zarobić przede wszystkim handlarze. Szukając używanej 125ątki wśród ofert w serwisach ogłoszeniowych, polecamy zabrać na oględziny osobę z doświadczeniem przy serwisowaniu motocykli. Łatwo trafić na minę, szczególnie w tak gorącym okresie jak nadchodzący sezon 2015.

5. Cena

Nie polecamy kupowania najtańszego motocykla na rynku, niezależnie czy będzie to pojazd używany, czy nowy. Chociaż okazje nieraz się zdarzają, jakość i bezwypadkowość motocykla którym będziemy się poruszać ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa

Czytaj więcej na: http://www.skuterowo.com/

Honda MSX125: Czy warto kupić?

$
0
0

Honda MSX 125 to prawdziwy ewenement wśród tegorocznych propozycji na rynku. Motocykl bardzo kompaktowych rozmiarów i z porządnym silnikiem 125 wzbudził nasze zainteresowanie, jednak czy warto ją kupić? Skuterowo.com postara się odpowiedzieć na to pytanie.

MSX 125 skojarzył się nam od razu z kultową Hondą Monkey – malutkim motorkiem wyposażanym w silniki od 50 do 110 ccm. Opisywany model wyraźnie nawiązuje do założeń tamtego motocykla. Jest wyjątkowo poręczny, toczy się na niedużych, 12calowych kołach i wyposażony jest w leżący, czterosuwowy, legendarny silnik. Design tego motocykla wygląda uroczo, lekko zadziorna linia wyraźnie kontrastuje z małymi rozmiarami.

Silnik produkujący prawie 10 KM mocy przy masie 102 kg to imponujący wynik – aż chce się tym pojeździć! Motocykl nie wymusza zbyt skurczonej pozycji mimo swoich gabarytów. Choć domeną MSXa jest zdecydowanie przedzieranie się w miejskiej dżungli w jak najkrótszym czasie, nie powinna męczyć także podczas wypadów za miasto. Podnóżki umieszczone są nisko, kierownica za to jest dość wysoka, co zapewnia wyprostowaną pozycję. Honda nie jest raczej dedykowana ludziom powyżej 180 cm wzrostu, jednak jazda nią nie powinna zbytnio męczyć nawet wyższych kierowców.

W oczy rzuca się zawieszenie – upside downy z przodu to niezła ekstrawagancja w tego typu sprzęcie. Wpływają pozytywnie na jakość prowadzenia się motocykla i dobrze trzymają przy ciasnych i szybkich zakrętach.

Oba koła wyposażone są w skuteczne hamulce tarczowe, które wydają się aż nadto duże – w małej Hondzie nie widać oszczędności.

Producent deklaruje spalanie 1,5l/100 km. Naszym zdaniem to przesada, ale elektroniczny wtrysk paliwa spokojnie pozwoli oscylować poniżej 2l/100 km.

Motocykl zdecydowanie przypadnie do gustu tym, którzy lubią czuć pełną swobodę podczas codziennego poruszania się po mieście a przy okazji cenią dobrą dynamikę motocykla.

Cena nowej Hondy MSX  125 to  10 200 PLN i naszym zdaniem jest warta tych pieniędzy.

 

 

Czytaj więcej na: http://www.skuterowo.com/

Yamaha YBR 125 CUSTOM: Czy warto kupić?

$
0
0

Yamaha YBR 125 Custom to dość specyficzny motocykl, którego ciężko zakwalifikować jednoznacznie do którejś kategorii. Czy warto zatem go kupić? W Skuterowo.com przyglądamy się bliżej propozycji japońskiego producenta.

Nie jest to typowy naked, nie przypomina też zwykłego choppera. Wersja Custom przedstawiona została w 2008 roku, jednak w Polsce możemy kupić ją dopiero od zeszłego roku. Uwagę zwracają elementy typowe dla klasycznych motocykli jak głębokie błotniki, wysoka kierownica czy spora ilość stylizowanych dodatków. Silnik to jednostka znana z innych wcieleń YBR – jednocylindrowy, czterosuwowy silnik chłodzony powietrzem. Produkuje moc 10,4 KM, co nie jest niestety szczytowym osiągnięciem w tej klasie motocykli. Zapewnia za to niskie spalanie, co jak na pojazd codziennego użytku jest sporą zaletą.

Fajnym bajerem jest kopniak – kiedy rozładuje się akumulator, nie trzeba odpalać Yamahy na pych.

W Yamaha YBR nie znajdziemy zbyt wiele high-techu. Hamulce to pojedyncza tarcza z przodu i bęben z tyłu. Spokojnie wystarczą do wyhamowania motocykla dysponującego taką mocą.

Pozycja na YBRce jest wyprostowana i wygodna, głównie za sprawą nisko umieszczonych podnóżków i wysokiej kierownicy. Także kanapa –  szeroka i miękka – zapewnia komfort przy podróżach.

Klasyczny zestaw zegarów wzbogacony jest o wskaźnik paliwa. Wygląda to bardzo estetycznie i czytelnie. Naszym zdaniem YBR 125 to bardzo ciekawa propozycja użytkowego motocykla za rozsądne pieniądze.

Cena nowej Yamahy YBR 125 to 11 900,00 PLN.

Dane techniczne Yamaha YBR 125:

Silnik
Typ silnika Chłodzony powietrzem, 4-suwowy, SOHC, Nachylony do przodu, jednocylindrowy, 2-zaworowy
Pojemność 124 cm3
Średnica x skok tłoka 54,0 mm x 54,0 mm
Stopień sprężania 10,0 : 1
Moc maksymalna 7,5 kW (10,0KM) @ 7 800 obr./min
Maksymalny moment obrotowy 9,6 Nm (0,98 kg-m) @ 6 000 obr./min
Układ smarowania Mokra miska olejowa
Typ sprzęgła Mokre, wielotarczowe, ze sprężyną śrubową
Gaźnik Układ elektronicznego wtrysku paliwa
Układ zapłonu TCI (cyfrowy)
Układ rozrusznika Elektryczny i nożny
Skrzynia biegów Z kołami w stałym zazębieniu, 5-biegowa
Napęd końcowy Łańcuch
Podwozie
Układ przedniego zawieszenia Widelec teleskopowy
Skok przedniego zawieszenia 110 mm
Kąt wyprzedzania sworznia zwrotnicy 26º
Wyprzedzenie 90 mm
Układ tylnego zawieszenia Wahacz, Wahaczowe
Skok tylnego zawieszenia 105 mm
Hamulec przedni Hydrauliczny jednotarczowy, Ø 245 mm
Hamulec tylny Bębnowy, Ø 130 mm
Opona przednia 3.00-18 47P
Opona tylna 3.50-16 58P
Wymiary
Długość całkowita 2 055 mm
Szerokość całkowita 845 mm
Wysokość całkowita 1 125 mm
Wysokość siodełka 760 mm
Rozstaw kół 1 290 mm
Minimalny prześwit 140 mm
Masa z obciążeniem (wliczając wypełnione zbiorniki oleju i paliwa) 129 kg
Pojemność zbiornika paliwa 12 litrów
Pojemność zbiornika oleju 1,2 litrów

Czytaj więcej na: http://www.skuterowo.com/

Hyosung 125: Motocykle GT 125 i GV 125 C wkraczają do salonów

$
0
0

W związku ze zmianą przepisów dotyczącą uprawnień do kierowania motocyklami do pojemności 125 ccm na polskim rynku w sezonie 2015 pojawiły się modele o pojemności 125 ccm. Do prowadzenia motocykli Hyosung GT 125 i GV 125 wymagane jest jedynie prawo jazdy kategorii B.

Motocykle Hyosung o pojemności 125 ccm to docenione konstrukcje na całym świecie, rozpoznawalne jako dość dobra propozycja na start do motocyklowej przygody. Hyosung GT 125 charakteryzuje się wymiarami dużego motocykla. Jednocześnie niski środek ciężkości pozwala na sprawne manewrowanie w mieście. Jednostka napędowa, to ośmiozaworowy V-twin o pojemności 125 cm3, który generuje moc 14 KM. Zaletą silników w układzie „V” jest to, że dysponują dużym momentem od najniższych obrotów. To zapewnia miłą charakterystykę podczas każdego kilometra jazdy.

GT125-Studio(black)-checker

Z kolei Hyosung GV 125 C to najmniejsza konstrukcja z rodziny GV, pomimo niewielkiego silnika stylizowany jest na sporych gabarytów crusera. Jego atutem są masywne opony zabudowane sporymi błotnikami. Całości dopełnia wielki wydech 2 w 1. Hyosung GV 125 napędzany jest tą samą jednostką napędową o nieco zmienionej charakterystyce pracy co model GT 125 i jest to jedyny aktualnie produkowany cruser o pojemności 125 z silnikiem w układzie V.

Oba motocykle w najbliższych dniach trafią do polskiej sieci sprzedaży.

Czytaj więcej na: http://www.skuterowo.com/

Top 4: Tanie motocykle i skutery 125 na prawo jazdy B dla początkujących

$
0
0

Dziś nie zaglądamy głęboko do Waszych kieszeni – wręcz przeciwnie, przeglądamy najtańsze propozycje na rynku w segmencie motocykli i skuterów 125 ccm, które można prowadzić z prawem jazdy B i niewielkim doświadczeniem.

Dla początkującego kierowcy motocykla 125 najważniejsze są dwie rzeczy: Niska cena pojazdu (chcemy sprawdzić swoje zdolności i zabezpieczyć się przed większymi szkodami) oraz łatwość prowadzenia. To sprowadza się do niewielkich rozmiarów i masy własnej pojazdu.

1. Barton Huragan 125 ccm. Jeśli nie masz odwagi zasiąść za kółkiem czegoś co ma manualną skrzynię i sprzęgło to możesz za nieco ponad 4000 PLN stać się właścicielem Bartona. Dużo miejsca, ale niewielka masa – 113 kg. To jeden z najtańszych skuterów tej pojemności na rynku. W miarę trwały, jednak wykończenie może budzić zastrzeżenia. Nie oczekujmy od niego za wiele, a będzie miłym towarzyszem w mieście i nieco poza nim.

2. Romet Retro 7 125. Za 5000 PLN dostaniemy coś co nawet dobrze wygląda, ale przy okazji naprawdę przyzwoicie się prowadzi. Jak dla nas jedna z najbardziej optymalnych 125tek w tym przedziale cenowym. Dobrze wyważona konstrukcja fajnie pracująca w mieście. Podczas testu Skuterowo.com przypadkowo sprawdziliśmy trwałość plastików, zobaczcie:

3. Junak 122 to wydatek rzędu 4200 PLN. Wszystko w nim działa jak należy, a użytkownicy nawet nie skarżą się na trwałość i awaryjność. Junak ma tylko jedną wadę – wygląd. Z drugiej strony w razie zaliczenia gleby tanio naprawimy zewnętrzne elementy. Junak 122 pali około 3-3.5 L/100 km. Posiada manualną skrzynię biegów i rozpędza się do 100 km/h. Dobra propozycja jak za takie pieniądze.

4. Zipp VZ-1 125 to już 5000 PLN i design nawiązujący do japońskich tradycji lat 90. Jednym może się podobać innym wręcz przeciwnie. W tym budżecie jednak nie ma co wybrzydzać. Nasze dwa kółka mają jeździć i dać nam pole do nauki panowania nad sprzętem, a pojazd się do tego nadaje. Jest niewielki i waży również mało – zaledwie 110 kg. Co ważne jego siedzisko znajduje się nisko w stosunku do podłoża.

Czytaj więcej na: http://www.skuterowo.com/

Rusza Ogólnopolska Suzuki Moto Szkoła 125 dla kierowców kat. B

$
0
0

Od zeszłego roku osoby mające prawo jazdy kat. B mogą jeździć motocyklem lub skuterem do 125 cm3. Wszystkich, którzy właśnie rozpoczynają swoją dwukołową przygodę, wyjeżdżając z salonu Suzuki nowym jednośladem 125 ccm, marka zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach techniki jazdy.

Suzuki dba o bezpieczeństwo motocyklistów, od wielu lat organizując szkolenia mające na celu podniesienie umiejętności i poprawę techniki jazdy. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i teraz marka zaprasza posiadaczy nowych motocykli i skuterów Suzuki o pojemności do 125 cm3 do udziału w dedykowanej „Suzuki Moto Szkole 125”.

SMS125Wszyscy początkujący kierowcy jednośladów z pewnością wyniosą ze szkolenia wiele cennych umiejętności. Każdy kurs obejmie część teoretyczną i ćwiczenia praktyczne w zakresie manewrowania, bezpiecznego pokonywania zakrętów, omijania przeszkód i awaryjnego hamowania.
Doświadczeni instruktorzy zadbają o to, by przekazać wiedzę w ciekawy sposób, a nieduże grupy szkoleniowe (liczące od 6 do 10 osób) i starannie przemyślany program zapewnią komfort nauki.

Szczegółowe informacje oraz harmonogram są dostępne na Suzuki-Moto.pl.
Patronat medialny nad Suzuki Moto Szkołą 125 dumnie objął portal Skuterowo.com.

Czytaj więcej na: http://www.skuterowo.com/


Dwusuwowe (2T) motocykle 125 ccm na prawo jazdy B: Uważaj na zbyt dużą moc

$
0
0

Szał na rynku motocykli 125 trwa. Każdy szukający motocykla na prawo jazdy B wybiera patrząc na wygląd, markę, cenę oraz moc i prędkość maksymalną. Na rynku wtórnym wciąż można kupić może nieco już leciwe, ale bardzo mocne jednoślady 125 ccm 2T.

Dwusuwowy motocykl 125 ccm na kategorię B może okazać się pułapką. Opisywaliśmy wielokrotnie przypadki motocykli 125 ccm jakimi nie można jeździć w Polsce na prawku B. Podobnie zwracaliśmy uwagę na stosunek mocy do masy.

Warto jednak jeszcze raz podjąć ten temat ze względu na ogromną liczbę pytań jakie do nas kierujecie. Wybierając motocykl 125 ccm koniecznie musicie sprawdzić w jego dowodzie rejestracyjnym moc maksymalną. Skuter, ani motocykl o pojemności do 125 ccm nie może posiadać więcej, niż 11 kW mocy (14.95583779 konia mechanicznego) oraz skuter, ani motocykl o pojemności do 125 ccm nie może posiadać większego stosunku mocy do masy własnej, niż 0,1 kW/kg.

Produkowane niegdyś motocykle 125 2T z łatwością przekraczały oba powyższe parametry. W późniejszym okresie dla rynków europejskich były one fabrycznie blokowane, by móc je rejestrować jako jednoślady spełniające wymagania na prawo jazdy B (np. Włochy).

Mimo to w serwisach ogłoszeniowych wciąż można znaleźć pojazdy, które nie spełniają wytycznych na prawo jazdy B. Tym sposobem zakupując motocykl 125 ccm możemy nieświadomie jeździć de facto bez uprawnień za co grozi mandat, a w razie wypadku regres ubezpieczeniowy.

Czytaj więcej na: http://www.skuterowo.com/

Najtańsze motocykle i skutery 125 ccm: Kiedy zdecydować się na budżetowe moto?

$
0
0

“My Polacy tak mamy, lubimy kupować tanio” – tak głosiła niegdyś reklama jednej z sieci sklepów. Coś w tym jest, nawet jeśli nas stać chcemy zawsze kupować okazyjnie. Stąd też odpowiadając na Wasze pytanie zastanowimy się czy warto patrzeć na najtańsze motocykle i skutery 125 ccm?

Ostatnio nawet stworzyliśmy dla Was specjalne zestawienie niedrogich jednośladów 125 ccm. Wynika z niego, że za około 4000 PLN można kupić w miarę sprawdzony i niezawodny sprzęt, którego najczęstszą bolączką będzie design, a właściwie jego brak. Choć i tutaj nie ma tragedii. Można też oczekiwać, iż w szerokiej dystrybucji pojawią się jeszcze bardziej budżetowe propozycje, oferowane za 3000 PLN. Wkrótce w Skuterowo.com również pokażemy Wam takie modele.

Jednak wróćmy do clou zagadnienia i pytania – w jakiej sytuacji warto zdecydować się na najtańszą propozycję z segmentu motocykli 125 ccm? Naszym zdaniem warto rozważyć tę opcję jako “przechodnią”. Zwłaszcza jeśli jesteśmy początkującymi riderami, niepewnymi zasadności zakupu oraz swoich umiejętności. Niedrogie 125 ccm to zazwyczaj niewielkie i lekkie pojazdy, które w dość prosty sposób dają się prowadzić. Przemawia też niski koszt eksploatacji i przede wszystkim części zamiennych. W razie jakiegokolwiek “szlifu” w tani sposób jesteśmy w stanie przywrócić maszynie dawny blask.

Tani, chiński motocykl czy skuter 125 to też nieco mniejsze ryzyko wpadki w razie stwierdzenia, że “to chyba nie dla mnie”. Jednoślady najtańszego segmentu są łatwo zbywalne na rynku wtórnym, zwłaszcza jeśli są symbolicznie eksploatowane, z niskim przebiegiem.

 

Czytaj więcej na: http://www.skuterowo.com/

Honda Varadero 125: Motocykl jedyny w swoim rodzaju.

$
0
0

Masz prawo jazdy kategorii B i myślisz nad przesiadką na prawdziwy motocykl? Brakuje jednak pieniędzy na coś nowego? Warto zastanowić się nad używaną alternatywą. Co powiesz na Hondę Varadero 125 ccm?

Jak można w kilku słowach podsumować Varadero 125? To przede wszystkim bardzo zgrabny i dobrze wyglądający motocykl turystyczny. Niektórzy złośliwie twierdzą, że jest to rodzaj „przedszkola” zanim wsiądzie się na duże Varadero. Jednak nic z tych rzeczy. Mimo małej pojemności jest to pełnowartościowy motocykl.

Dla wielu osób problem jest fakt, że swoją premierę motocykl ten miał ponad 14 lat temu. To jednak nie ma najmniejszego znaczenia. Sprzęt okazał się bowiem być ponadczasowym i uniwersalnym. Teraz, kiedy nowe przepisy pozwalają posiadaczom prawa jazdy kategorii B prowadzić pojazdy tej klasy, Varadero 125 przeżywa drugą młodość.

Przyjrzyjmy się bliżej temu jednośladowi. Honda Varadero 125 została zaprojektowana jako motocykl turystyczny. Nie jest to częsta konstrukcja wśród tej niewielkiej pojemności. Dlatego tym bardziej Varadero 125 można uznać za egzemplarz wyjątkowy. Szczególnie wyróżnia się spośród tłumu podobnych sobie cruiserów i chopperów. Wyjątkowości dodaje silnik w układzie V, praktycznie niespotykany wśród konkurencji.

Mimo niewielkiej pojemności konstrukcja motocykla pozwala na jego wielofunkcyjne wykorzystanie. Nie musimy ograniczać się do jazdy turystycznej. Dzięki twardemu i dobrze zaprojektowanemu zawieszeniu z powodzeniem możemy zjechać z drogi asfaltowej na gruntową i cieszyć się pięknymi okolicznościami przyrody.

Wspomniany silnik to praktycznie niekończąca się seria zalet. Przede wszystkim to dość wysoki moment przy stosunkowo niskich obrotach. Nie musi się bowiem wstydzić 10 Nm przy 8500 obr/min. Również moc maksymalna wynosząca 15 KM jest w zupełności wystarczająca jak na motocykl ważący 169 kg (przygotowany do jazdy). Nie można też narzekać na prędkość maksymalna. 120 km/h to wartość niespotykana w tej klasie motocykli. Mimo tak dobrych osiągów ciągle możemy cieszyć się ekonomiczną jazdą. Średnie zużycie 95-tki wynosi około 3,3l/100 km. Ten doskonały wynik zawdzięczamy elektronicznemu wtryskowi paliwa. Jeżeli dodamy to tego bak mieszczący aż 17,5 litra, da nam to ponad 500 km na jednym tankowaniu.

Honda Varadero 125 nie powstydzi się też zegarów. Wskaźniki są nie tylko bardzo rozbudowane, ale przede wszystkim niezwykle czytelne. Mamy tam prędkościomierz, obrotomierz, kontrolę poziomu paliwa, przebieg dzienny i całkowity, godzinę oraz wskaźnik temperatury silnika. I nawet nie przeszkadza brak kontroli ciśnienia oleju.

Jednak nie może być zbyt różowo. To, co może odstraszyć potencjalnego motomaniaka, to dość spory ciężar Varadero 125. Na sucho to aż 154 kg. 169 kg to dość dużo jak na tak mały motocykl. Wiele do życzenia pozostawia też jakość wykończenia. Plastiki przypominają bardziej tanie, chińskie wykonanie niż ceniącą się markę. Ostatnią bolączką są jednak dość wysokie ceny na rynku wtórnym. Wprawdzie egzemplarze z początku produkcji (2001) można dostać już za 5000 PLN, ale modele pięcioletnie to wydatek rzędu 15 tysięcy PLN.

Czy warto inwestować tak duże pieniądze w tak mały motocykl? Wszystko zależy od naszych upodobań. Jednak możemy mieć pewność, że żadna kwota wydana na ten motocykl nie będzie złą inwestycją.

Czytaj więcej na: http://www.skuterowo.com/

Kymco People GT: sprzęt, na który trzeba czekać w kolejce.

$
0
0

Aby wyjechać z salonu tym skuterem trzeba odstać swoje w kolejce, albo poczekać aż zamówiona maszyna zostanie wyprodukowana. Kymco wysyła sygnał konkurencji – dajemy więc, za mniejsze pieniądze. Czy aby na pewno?

GT 125i to kolejna już odmiana niezwykłej serii People. Podobnie jak w przypadku poprzedników, Kymco stworzyło pojazd o niebanalnej, ponadczasowej sylwetce. Smukła linia, 16 calowe koła oraz stylowe detale tworzą całość, która przyciąga wzrok entuzjastów klasyki. Pod eleganckim kształtem kryje się innowacyjna technologia. GT125i napędzany jest jednocylindrowym, czterozaworowym, nowoczesnym silnikiem. A jak to cudo sprawdza się na drodze?

Niestety aktualna cena katalogowa pojazdu wynosi 12 200zł brutto. Biorąc pod uwagę inne modele – cena jest raczej średnia, niż konkurencyjna.

Czytaj więcej na: http://www.skuterowo.com/

Junak 609 125: Zdjęcia, Opis, Cena, Dane techniczne

$
0
0

Jak można scharakteryzować ten model? To połączenie przemyślanych detali, stylowego przedniego klosza, dobrze umiejscowionych kierunkowskazów, świateł z elementami LED i wydajnego serca, którego wyróżnia małe spalanie. To miejski skuter z kanapą pozwalającą jeździć komfortowo nie tylko kierowcy ale i pasażerowi.

Junak 609 125 : Cena

Cena katalogowa – 4999 PLN

Junak 609 125 : Zdjęcia

Junak 609 125 : Dane techniczne

Dane techniczne: Junak 609 125
Marka Junak
Model 609
Pojemność 125 cm3
Silnik Czterosuwowy
Rozruch Nożny i elektryczny
Moc 8,5 KM
Wysokość siedziska
Hamulec przód/tył tarczowy/ bębnowy
Prędkość maksymalna 90 km/h
DŁ / SZER / WYS (MM) 1980 / 700 / 1160
Ilość miejsc 2
Zbiornik paliwa 4,6 litrów
Masa 107 kg

Czytaj więcej na: http://www.jednoslad.pl/

Romet Arrow Fly 125: Zdjęcia, Opis, Cena, Dane techniczne

$
0
0

6 i pół tysiąca za motocykl o pojemności 125 cm3 od Rometa. Arrow Fly o sporej mocy, bo aż 10 KM, to fajna propozycja dla młodych i wszystkich czujących, że drzemie w nich szaleństwo. Duże koła poprawiają komfort podróży, a tłumik nadaje ciekawego, rasowego brzmienia.

Romet Arrow Fly 125 : Cena

Cena katalogowa – 6499 PLN

Romet Arrow Fly 125 : Zdjęcia

Romet Arrow Fly 125 : Dane techniczne

Dane techniczne: Romet Arrow Fly 125
Marka Romet
Model Arrow Fly
Pojemność 125 cm3
Silnik Czterosuwowy
Chłodzenie Powietrzem
Moc 10 KM
Ilość miejsc 2
Hamulec przód/tył tarczowy/tarczowy

 

Czytaj więcej na: http://www.jednoslad.pl/

Kymco Zing 125 (motocykl bez prawa jazdy) wkrótce w polskich salonach

$
0
0

Jeszcze w styczniu ma trafić do salonów Kymco Zing 125 ccm. To dość zaskakująca propozycja tajwańskiego producenta, zwłaszcza, że dotychczas częściej kojarzył się ze skuterami, niż motocyklami o tak odważnym charakterze.

192-1443Znamy już cenę nowego Kymco II Zing 125. Motocykl ma kosztować w sezonie 2015 brutto 10 500 zł. To rozsądna cena uwzględniając rozmiary maszyny. To na ponad 2 metry długi i niemal metr szeroki motocykl o masie 152 kg. Kontakt z asfaltem będzie miał za sprawą dwóch dużych kół o rozmiarze 18 i 15 cali.

Cała konstrukcja wygląda bardzo intrygująco, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Dużo chromów, przepastna kanapa i ciekawie przyciemniony przedni klosz. Charakterystycznym elementem jest kierownica z rozpórką i wskaźnik paliwa zlokalizowany na baku, jak w prawdziwym chopperze.

Kymco Zing 125 ccm: Dane techniczne

Wymiary [dł./szer./wys. (mm)] 2195/820/1170
Wysokość kanapy (mm) 680
Masa pojazdu gotowego do jazdy (kg) 152
Silnik 4-suw
Poj. skokowa (ccm) 124,1
System chłodzenia powietrze
Układ zasilania gaźnik
Moc (KM) 11,6
Max. moment obr. (Nm) 9,3
Zbiornik paliwa (L) 14
Przeniesienie napędu skrzynia manualna
Rozmiar opon przód 3.0-18
Rozmiar opon tył 130/90-15
System hamulcowy – typ (przód/tył) tarcza / bęben
Układ hamulcowy – średnica (mm) 276 / 140

Czytaj więcej na: http://www.jednoslad.pl/


Romet ADV 125: Nowy przeprawowy motocykl na prawo jazdy B

$
0
0

Model Romet ADV 125, który w kolekcji marki Romet przygotowanej na sezon 2015 jest następcą znanego już ADV 150, można już zobaczyć w salonach dealerskich. Cena jaką zaprezentował producent to 4999 PLN.

ADV 125

Nowy turystyczno-przeprawowy motocykl 125 ccm marki Romet został zaprojektowany zgodnie z filozofią budowy jednośladów przeprawowych. Ten lekki turystyk (138 kg) już na pierwszy rzut oka pozwala na nieco więc, przewożąc jednocześnie spore ilości bagażu. Prócz tego duża pojemność zbiornika paliwa pozwala na duży zasięg (17.8 L).

Wiele maszyn tego typu spotyka się w najbardziej niedostępnych obszarach naszego globu, gdzie klasyczny jednoślad się nie sprawdza. Romet ADV 125 to motocykl do zadań specjalnych!

- Czytamy w w oficjalnych materiałach marki Romet.

Romet ADV 125 posiada kompletne turystyczne wyposażenie. Rama została dodatkowo wzmocniona sztywnymi gmolami redukującymi skutki ewentualnej wywrotki. Ochronna rama kierownicy i reflektora służy także, jako bagażnik przedni, dodatkowo chroniąc ręce motocyklisty. Romet ADV 125 wyposażono w opony o nieco bardziej agresywnym bieżniku i system dodatkowych błotników.

Romet ADV 125 jest już dostępny w salonach sprzedaży w cenie 4999 PLN

Romet ADV 125: Dane techniczne:

Model

ADV 125

Wymiary (mm)

2070x840x1105

rozstaw osi

1315

Waga (kg)

138

Silnik

jednocylindrowy, czterosuwowy

Pojemność

124

Układ silnika

OHV

Silnik

chłodzony powietrzem

Moc Maks (KM)**

10/9000

Moment obrotowy (N.M/RPM)**

10/8000

Prędkość Maks (km/h)

85

Rozruch:

elektryczny, nożny

Zapłon

CDI

Przeniesienie napędu:

łańcuch

Skrzynia biegów

5 biegów

Sprzęgło

Wielotarczowe, mokre, manualne

Smarowanie:

Obieg wymuszony, mokra miska olejowa

Opona Przód/Tył

3.00-18 3.25-18

Zawieszenie przód

Widelec teleskopowy

Zawieszenie tył

podwójny amortyzator, stalowy wahacz

Pojemność zbiornika paliwa (l)*

17.8L

Hamulec Przód

tarczowy hydrauliczny

Hamulec tył

bębnowy mechaniczny

Obręcze

aluminiowe

Kolorystyka

zielony, grafitowy

 

Czytaj więcej na: http://www.jednoslad.pl/

Yamaha MT 125: Czy warto kupić?

$
0
0

Yamaha MT 125 przebojem wchodzi w rynek 125ątek. Wśród modeli japońskiego producenta szczególnie rzuca się prezentowany na powyższym zdjęciu naked. Jednak czy warto ją kupić? Dziś w Skuterowo.com odpowiadamy na to pytanie.

Yamaha MT 125 to rasowy naked o sportowym zacięciu. Agresywna linia obiecuje odrobinę szaleństwa i kusi żeby sprawdzić co potrafi ten motocykl. W tym sprzęcie nie widać żadnych oszczędności. Stalowa rama typu deltabox to znany od lat patent Yamahy, zapewniający świetną sztywność konstrukcji przy zachowaniu niskiej masy. Zawieszenie także budzi nasze uznanie – widelec typu USD gwarantuje doskonałe tłumienie i trakcję przy pokonywaniu zakrętów. Tylny, centralny amortyzator jest regulowany – pozwala to na pewne dostosowanie trybu pracy zawieszenia do potrzeb kierowcy.

Ciekawie prezentuje się zestaw wskaźników – dzielony jest na trzy części i wygląda niemalże jak w statku kosmicznym. Obrotomierz stanowi rząd cyfr ułożony pionowo nad liczkiem prędkości. Poza tym mamy wskaźnik ilości paliwa, kontrolkę rezerwy i temperaturę silnika – na bogato.

Przedni hamulec mocowany jest radialnie, przywodząc na myśl rozwiązania znane z motocykli o większej pojemności. Może to budzić lekkie zdziwienie w 125ątce, jednak jest miłym ukłonem w stronę użytkownika i jego bezpieczeństwa. Warto wspomnieć, że Yamahę  MT-125 możemy kupić z fabrycznym systemem ABS. Tylne koło również obsługuje tarczowy hamulec.

Masa motocykla gotowego do jazdy to tylko 138 kg  – przy mocy 15 KM plasuje to ten model na najwyższej półce wśród motocykli którymi możemy poruszać się na prawo jazdy kat. B.

Cena podstawowego modelu to 17 700 PLN.

Dane techniczne Yamaha MT 125:

Silnik
Typ silnika Jednocylindrowy, Chłodzony cieczą, 4-suwowy, SOHC, 4-zaworowy
Pojemność 124,7 cm3
Średnica x skok tłoka 52,0 mm x 58,6 mm
Stopień sprężania 11,2 : 1
Moc maksymalna 11,0 kW (15,0KM) @ 9 000 obr./min
Maksymalny moment obrotowy 12,4 Nm (1,25 kg-m) @ 8 000 obr./min
Układ smarowania Mokra miska olejowa
Typ sprzęgła Mokre, wielotarczowe, ze sprężyną śrubową
Zasilanie Układ elektronicznego wtrysku paliwa
Układ zapłonu TCI
Układ rozrusznika Elektryczny
Skrzynia biegów Z kołami w stałym zazębieniu, 6-biegowa
Napęd końcowy Łańcuch
Podwozie
Rama Stalowa, Deltabox
Układ przedniego zawieszenia Widelec teleskopowy typu upside-down, Ø 41 mm
Skok przedniego zawieszenia 130 mm
Kąt wyprzedzania sworznia zwrotnicy 25º
Wyprzedzenie 89 mm
Układ tylnego zawieszenia Pojedynczy amortyzator z wahaczem, z regulacją pozycji
Skok tylnego zawieszenia 114 mm
Hamulec przedni Hydrauliczny jednotarczowy, Ø 292 mm
Hamulec tylny Hydrauliczny jednotarczowy, Ø 230 mm
Opona przednia 100/80-17 M/C
Opona tylna 130/70-17 M/C
Wymiary
Długość całkowita 1 955 mm
Szerokość całkowita 740 mm
Wysokość całkowita 1 040 mm
Wysokość siodełka 810 mm
Rozstaw kół 1 355 mm
Minimalny prześwit 140 mm
Masa z obciążeniem (wliczając wypełnione zbiorniki oleju i paliwa) 138 kg / ABS 140 kg
Pojemność zbiornika paliwa 11,5 litrów
Pojemność zbiornika oleju 1,15 litrów

Czytaj więcej na: http://www.jednoslad.pl/

Top 5 wskazówek: Jak wybrać odpowiedni dla siebie motocykl 125

$
0
0

Wybór odpowiedniego dla siebie motocykla 125, w zalewie ofert producentów nie powinien stanowić problemu. Musimy tylko jasno określić, czego oczekujemy od naszego jednośladu na prawo jazdy kategorii B. Skuterowo.com dziś Wam pomaga podjąć odpowiednią decyzję.

1. Sportowy czy naked?

Fanom sportowych emocji, którzy z racji braku uprawnień lub zbyt młodego wieku nie mogą pozwolić sobie na większą pojemność, zdecydowanie odpowiadać będzie sportowy styl motocykla. Tutaj jest szeroki wybór – prawie każdy producent ma w swojej ofercie ścigacza klasy 125. Bardziej użytkowy i wygodny na co dzień będzie jednak naked. Można wyposażyć go w kufry a sama pozycja jest mniej męcząca niż na sportowym odpowiedniku.

2. Ekonomia

Jeśli sporo jeździmy po mieście lub motocykl służy nam głównie do dojazdów do szkoły/pracy, lepiej poszukać oszczędnego sprzętu zasilanego wtryskiem paliwa. Chociaż motocykle 125 ccm generalnie nie palą dużo, różnice między modelami wynoszą czasem 1-2l /100 km.

3. Marka

Konkurencja producentów na rynku jest bardzo wysoka. To sprawia, że motocykl 125 uznanej marki można kupić za bardzo rozsądne pieniądze. Dlatego warto poszukać ofert nie tylko chińskich czy tajwańskich marek.

4. Nowy czy używany?

Na używkach próbują zarobić przede wszystkim handlarze. Szukając używanej 125ątki wśród ofert w serwisach ogłoszeniowych, polecamy zabrać na oględziny osobę z doświadczeniem przy serwisowaniu motocykli. Łatwo trafić na minę, szczególnie w tak gorącym okresie jak nadchodzący sezon 2015.

5. Cena

Nie polecamy kupowania najtańszego motocykla na rynku, niezależnie czy będzie to pojazd używany, czy nowy. Chociaż okazje nieraz się zdarzają, jakość i bezwypadkowość motocykla którym będziemy się poruszać ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa

Czytaj więcej na: http://www.jednoslad.pl/

Honda MSX125: Czy warto kupić?

$
0
0

Honda MSX 125 to prawdziwy ewenement wśród tegorocznych propozycji na rynku. Motocykl bardzo kompaktowych rozmiarów i z porządnym silnikiem 125 wzbudził nasze zainteresowanie, jednak czy warto ją kupić? Skuterowo.com postara się odpowiedzieć na to pytanie.

MSX 125 skojarzył się nam od razu z kultową Hondą Monkey – malutkim motorkiem wyposażanym w silniki od 50 do 110 ccm. Opisywany model wyraźnie nawiązuje do założeń tamtego motocykla. Jest wyjątkowo poręczny, toczy się na niedużych, 12calowych kołach i wyposażony jest w leżący, czterosuwowy, legendarny silnik. Design tego motocykla wygląda uroczo, lekko zadziorna linia wyraźnie kontrastuje z małymi rozmiarami.

Silnik produkujący prawie 10 KM mocy przy masie 102 kg to imponujący wynik – aż chce się tym pojeździć! Motocykl nie wymusza zbyt skurczonej pozycji mimo swoich gabarytów. Choć domeną MSXa jest zdecydowanie przedzieranie się w miejskiej dżungli w jak najkrótszym czasie, nie powinna męczyć także podczas wypadów za miasto. Podnóżki umieszczone są nisko, kierownica za to jest dość wysoka, co zapewnia wyprostowaną pozycję. Honda nie jest raczej dedykowana ludziom powyżej 180 cm wzrostu, jednak jazda nią nie powinna zbytnio męczyć nawet wyższych kierowców.

W oczy rzuca się zawieszenie – upside downy z przodu to niezła ekstrawagancja w tego typu sprzęcie. Wpływają pozytywnie na jakość prowadzenia się motocykla i dobrze trzymają przy ciasnych i szybkich zakrętach.

Oba koła wyposażone są w skuteczne hamulce tarczowe, które wydają się aż nadto duże – w małej Hondzie nie widać oszczędności.

Producent deklaruje spalanie 1,5l/100 km. Naszym zdaniem to przesada, ale elektroniczny wtrysk paliwa spokojnie pozwoli oscylować poniżej 2l/100 km.

Motocykl zdecydowanie przypadnie do gustu tym, którzy lubią czuć pełną swobodę podczas codziennego poruszania się po mieście a przy okazji cenią dobrą dynamikę motocykla.

Cena nowej Hondy MSX  125 to  10 200 PLN i naszym zdaniem jest warta tych pieniędzy.

 

 

Czytaj więcej na: http://www.jednoslad.pl/

Yamaha YBR 125 CUSTOM: Czy warto kupić?

$
0
0

Yamaha YBR 125 Custom to dość specyficzny motocykl, którego ciężko zakwalifikować jednoznacznie do którejś kategorii. Czy warto zatem go kupić? W Skuterowo.com przyglądamy się bliżej propozycji japońskiego producenta.

Nie jest to typowy naked, nie przypomina też zwykłego choppera. Wersja Custom przedstawiona została w 2008 roku, jednak w Polsce możemy kupić ją dopiero od zeszłego roku. Uwagę zwracają elementy typowe dla klasycznych motocykli jak głębokie błotniki, wysoka kierownica czy spora ilość stylizowanych dodatków. Silnik to jednostka znana z innych wcieleń YBR – jednocylindrowy, czterosuwowy silnik chłodzony powietrzem. Produkuje moc 10,4 KM, co nie jest niestety szczytowym osiągnięciem w tej klasie motocykli. Zapewnia za to niskie spalanie, co jak na pojazd codziennego użytku jest sporą zaletą.

Fajnym bajerem jest kopniak – kiedy rozładuje się akumulator, nie trzeba odpalać Yamahy na pych.

W Yamaha YBR nie znajdziemy zbyt wiele high-techu. Hamulce to pojedyncza tarcza z przodu i bęben z tyłu. Spokojnie wystarczą do wyhamowania motocykla dysponującego taką mocą.

Pozycja na YBRce jest wyprostowana i wygodna, głównie za sprawą nisko umieszczonych podnóżków i wysokiej kierownicy. Także kanapa –  szeroka i miękka – zapewnia komfort przy podróżach.

Klasyczny zestaw zegarów wzbogacony jest o wskaźnik paliwa. Wygląda to bardzo estetycznie i czytelnie. Naszym zdaniem YBR 125 to bardzo ciekawa propozycja użytkowego motocykla za rozsądne pieniądze.

Cena nowej Yamahy YBR 125 to 11 900,00 PLN.

Dane techniczne Yamaha YBR 125:

Silnik
Typ silnika Chłodzony powietrzem, 4-suwowy, SOHC, Nachylony do przodu, jednocylindrowy, 2-zaworowy
Pojemność 124 cm3
Średnica x skok tłoka 54,0 mm x 54,0 mm
Stopień sprężania 10,0 : 1
Moc maksymalna 7,5 kW (10,0KM) @ 7 800 obr./min
Maksymalny moment obrotowy 9,6 Nm (0,98 kg-m) @ 6 000 obr./min
Układ smarowania Mokra miska olejowa
Typ sprzęgła Mokre, wielotarczowe, ze sprężyną śrubową
Gaźnik Układ elektronicznego wtrysku paliwa
Układ zapłonu TCI (cyfrowy)
Układ rozrusznika Elektryczny i nożny
Skrzynia biegów Z kołami w stałym zazębieniu, 5-biegowa
Napęd końcowy Łańcuch
Podwozie
Układ przedniego zawieszenia Widelec teleskopowy
Skok przedniego zawieszenia 110 mm
Kąt wyprzedzania sworznia zwrotnicy 26º
Wyprzedzenie 90 mm
Układ tylnego zawieszenia Wahacz, Wahaczowe
Skok tylnego zawieszenia 105 mm
Hamulec przedni Hydrauliczny jednotarczowy, Ø 245 mm
Hamulec tylny Bębnowy, Ø 130 mm
Opona przednia 3.00-18 47P
Opona tylna 3.50-16 58P
Wymiary
Długość całkowita 2 055 mm
Szerokość całkowita 845 mm
Wysokość całkowita 1 125 mm
Wysokość siodełka 760 mm
Rozstaw kół 1 290 mm
Minimalny prześwit 140 mm
Masa z obciążeniem (wliczając wypełnione zbiorniki oleju i paliwa) 129 kg
Pojemność zbiornika paliwa 12 litrów
Pojemność zbiornika oleju 1,2 litrów

Czytaj więcej na: http://www.jednoslad.pl/

Viewing all 75 articles
Browse latest View live